Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ParznicachAEC v1.0.4


Medal za zasługi dla Światowego Związku Armii Krajowej

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Radomskim Oddziałem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i stara się pamiętać o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Uczniowie pod opieką nauczycieli włączyli się, m. in. do akcji pod hasłem: ,,Paczka dla Bohatera”. Młodzież chętnie przynosiła różne produkty, aby w ten sposób sprawić radość i okazać szacunek kombatantom i weteranom. Ponadto w minionym roku wspólnie z  Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu przygotowaliśmy wystawę  pod tytułem: ,,Ocalić od zapomnienia. W godzinę próby. Polacy niosący pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej”. Na uroczystości gościliśmy, m. in. żołnierza kombatanta kapitana Stefana Kowalskiego. W hołdzie żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny młodzież zaprezentowała koncert pieśni patriotycznych. Działania nasze zostały dostrzeżone i docenione – 21 września 2017r. dyrektor naszej szkoły p. Jacek Jóźwiak odebrał Medal Pamiątkowy za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.