Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ParznicachAEC v1.0.4


Wyróżnienie za akcję ,,Paczka dla Bohatera” grudzień 2017r.

18 grudnia 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w uroczystej gali w Domu Rzemiosła w Białobrzegach. Wydarzenie było podsumowaniem tegorocznej zbiórki artykułów spożywczych i higienicznych dla kombatantów. W uroczystości wziął udział dyrektor p. Jacek Joźwiak oraz klasa 2C wraz z wychowawcą p. Sylwestrem Kołsutem. Spotkanie uświetnił wykład naukowy dr. hab. Sebastiana Piątkowskiego z Delegatury IPN w Radomiu, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Podczas uroczystości dyrektor naszej placówki odebrał dyplom z podziękowaniami oraz upominek z rąk posła Dariusza Bąka i starosty Białobrzegów Andrzeja Oziębło.

,,Paczka dla Bohatera” jest inicjatywą społeczną trwającą już  7 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski. Działa w ponad 40 miastach w kraju i za granicą (Szczecin, Warszawa, Poznań, Koszalin, Wrocław, Kraków, Jędrzejów, Londyn, Essen, Tilburg, Edynburg i inne). Przedsięwzięcie to ma na celu wsparcie zarówno duchowe jak i materialne kombatantów. Do tej pory przeprowadzono 6 edycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz dwukrotnie z okazji Świąt Wielkanocnych. Nasza szkoła  już 5 raz  wzięła  udział w tej akcji, zbierając artykuły spożywcze z długą datą przydatności. W grudniu zebraliśmy bardzo dużo różnych produktów, które odebrał z naszej szkoły pracownik służby więziennej. Gimnazjaliści w rozmowach z zaproszonymi gośćmi zadeklarowali, że w przyszłości będą się włączać w tego rodzaju akcje, bo to dla nich zaszczyt oraz wielka potrzeba niesienia pomocy tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą  Ojczyznę.

Sylwester Kołsut