Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ParznicachAEC v1.0.4


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2018 obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się ponad 4000 szkół z całego świata. W tym dniu ludzie na całym świecie uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym oraz udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.
W naszej szkole zostały przeprowadzone przez tzw. Komisje Egzaminacyjne testy z tabliczki mnożenia, w których brali udział wszyscy chętni śmiałkowie. Do egzaminów przystąpiło około 140 uczniów. Dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, a także zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Celem akcji było propagowanie zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
Gratulujemy wszystkim zdobywcom certyfikatu: „Ekspert Tabliczki Mnożenia” oraz dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

                                                                                                Koordynator : Sylwester Kołsut