Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ParznicachAEC v1.0.4


Rok szkolny 2010/2011

Wycieczka do Wadowic i Krakowa

Grupa uczniów gimnazjum zwiedzała Kraków i Wadowice – rodzinne miast naszego Patrona. Opiekunowie: p. E. Marczewska, p. K. Ryciak, P. E. Paja, p. U. Kozdrach. Wycieczka odbyła się 3 czerwca bieżącego roku.

 

Wycieczka do Sandomierza

17 maja  grupa gimnazjalistów, którzy osiągnęli w bieżącym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce, odbyła sponsorowaną przez szkołę wycieczkę do Sandomierza pod opieką pań: E. Pai i J. Sieroń. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

 

Zielona Szkoła w Karkonoszach

W dniach 10 – 13 maja 2011 r odbyła się wycieczka w Karkonosze  z wypadem do Pragi. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas III: A, D, F wraz z wychowawczyniami: p. J. Sieroń, p. A. Szczerbińską, p. Z. Stępień.

 

Wycieczka klas II (A, C, E) do Warszawy
Dnia 1 marca 2011 r. wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Opiekę  nad nami sprawowały wychowawczynie: p. W. Duralska, p. A. Żytkowska-Prus i p. M. Rusinowska. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik.W tym fantastycznym miejscu poznawaliśmy prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnie udaliśmy się do Sejmu RP, gdzie obejrzeliśmy salę obrad, a także zaznajomiliśmy się z zasadami  funkcjonowania Sejmu. Na koniec wycieczki zawitaliśmy do Złotych Tarasów. Zmęczeni, ale oszołomieni i zachwyceni natłokiem wrażeń, wróciliśmy do domów.

 

Wycieczka klas I (A, E, F) do Muzeum im. J. Malczewskiego i na kręgielnię

10-go grudnia 2010 roku klasy IA, IE i IF wraz w wychowawcami: p. Anną Kucharską, p. Patrycją Stanik- Mosiołek, p. Moniką Moskwą oraz p. Katarzyną Gębską, wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz do Kręgielni Rosa w Radomiu. Wyjazd miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat poznawania ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym oraz gatunków zwierząt żyjących we wszystkich zakątkach świata, które to okazy gimnazjaliści mogli podziwiać na wystawie przyrodniczej w Muzeum. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość gry w kręgle w okolicznej kręgielni. Uczniowie byli zachwyceni świetną zabawą, a trafianie do celu ciężką kulą sprawiało im wiele radości i uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

 

Wycieczka klas II (A, E, F) do Warszawy

W listopadzie uczniowie pod opieką p. W. Duralskiej, p. M. Rusinowskiej, p. K. Ryciak, p. J. Olszowca zwiedzili w Warszawie gmach TV POLSKIEJ przy ul. Woronicza, a w nim studia nagrań: sportowe, „Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia?” i inne. Gimnazjaliści mieli okazję poznać telewizję ,,od kuchni”. Ważnym, a zarazem kolejnym punktem wycieczki była wizyta w  Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie  poznawali dzieje wojennej Warszawy, wczuwali się w atmosferę powstania, pokonywali zaprezentowane przeszkody, z którymi borykali się powstańcy. Po wędrówce po muzeum wycieczkowicze udali się do kina YMAX, aby obejrzeć film pt. „Hubble” w 3D. Po wizycie w kosmosie (taka była tematyka filmu) wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

 

Wycieczka klas III (A i D) do Warszawy

Wycieczka klas III (A i D) do Warszawy Dnia 25 X 2010 r. uczniowie pod opieką p. A. Szczerbińskiej, p. J. Sieroń, p. G. Zdyb zwiedzili cmentarz na Powązkach w Warszawie – odwiedzili groby zasłużonych i wybitnych Polaków. Po czasie wolnym (zakupy w galerii Mokotów), wzięli udział w nagraniu programu „Szansa na sukces”. Gwiazdami programu była radomska grupa IRA. Po nagraniu można było porozmawiać z piosenkarzami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Wycieczka klas III (B i C) na Mazury wrzesień 2010