Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ParznicachAEC v1.0.4


Zakończenie roku szkolnego

info-300x300

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019r. o godz. 9.30.

 

 Organizacja dowozu i odwozu uczniów

DOWÓZ

AUTOBUS I

Godz. 08.45

Trasa: Kończyce – Młodocin – Młodocin Kąty – Młodocin – Rożki – Kowala – Parznice

AUTOBUS II

Godz. 08.40

Trasa: Kosów – Augustów – Rożki (stacja) – Kowala Kolonia – Ludwinów – Kowala – Parznice 

Godz.

: : czytaj dalej

Certyfikat – Lepsza Szkoła

Scan

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym od września do czerwca brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: Lepsza Szkoła i uzyskała CERTYFIKAT.

W ramach projektu szkoła mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,…

: : czytaj dalej

GMINNY TURNIEJ ,, BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

Resized_20190614_115823_8906

14 czerwca 2019r. w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kowali został rozstrzygnięty Gminny Turniej ,,Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” zorganizowany przez Referat Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Kowali i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowali.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn  ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kowala: PSP Bardzice, PSP Kończyce – Kolonia, PSP Kowala, PSP …

: : czytaj dalej

Podsumowanie akcji: ,,Odkręć się na innych!”

depositphotos_5486831-stock-photo-heart-from-color-caps

W II SEMESTRZE BIEŻĄCEGO ROKU SZKOLNEGO ZEBRALIŚMY 278 KG NAKRĘTEK. OD POCZĄTKU AKCJI 5 TON 817 KG.
Najwięcej – 54,97 kg – oddała Sulima Kinga  uczennica klasy 7.
Zgodnie z regulaminem akcji Kinga otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Dyrektora naszej szkoły.
Nakrętki zostały przekazane Wojtusiowi, który potrzebuje specjalistycznej opieki lekarskiej.…

: : czytaj dalej

Inscenizacja bajki

DSCF0919

,,Piękna i Bestia”- któż nie zna treści tej bajki? Urocza dziewczyna, aby uratować swego ojca, godzi się zostać więźniem na zamku potwornej Bestii. Początkowa niechęć dziewczyny wobec potwora, zamienia się  z czasem w ciepłe uczucie, które ostatecznie przeobraża się w miłość i sprawia, że  klątwa rzucona na Bestię pryska i odzyskuje on swój prawdziwy wygląd. To książę, który był …

: : czytaj dalej

XV Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”

sdr

7 czerwca prężna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w  XV Przeglądzie Twórczości Młodzieżowej pt. ,,Pasterz i Ojciec” pod patronatem Jego Ekscelencji księdza biskupa Henryka Tomasika. Rywalizacja była duża, jednak nasi uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami w różnych dziedzinach i zdobyli liczne dyplomy i nagrody. A oto zwycięzcy:

-kategoria multimedialna:
Jakub Kurobiowski kl. 3a i Michał Szymczyk kl. 3a

: : czytaj dalej

Olimpiada Przedszkolaków 2019

IMAG3550
5 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w XIX Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków 2019. Celem zawodów sportowych było popularyzacja wśród dzieci aktywności ruchowej o charakterze rekreacyjno – sportowym, przybliżenie uczestnikom walorów zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu. 
 
Gratulujemy dzieciom z naszej szkoły zajęcia III miejsca.
 

: : czytaj dalej

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE POEZJI W JĘZYKU OBCYM

61605250_883128945368646_4264269279244845056_n

31 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  w Języku Obcym zorganizowanym przez PSP w Rudzie Wielkiej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań poezją w języku obcym, kształcenie umiejętności poprawnej interpretacji tekstu literackiego, fonetyki, intonacji oraz rozwijanie uzdolnień twórczych. Naszą szkołę reprezentowały:  Zuzanna Kicior i Ola Seweryn …

: : czytaj dalej

Moc bajek – bajki, które leczą niepokoje.

IMAG3333

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

 

30 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego programu: ,,Moc bajek – bajki, które leczą niepokoje”. Tym razem bajkę relaksacyjną Marii Molickiej pt. Mały kotek zaprezentowała uczniom z klas „0”,1 i 2 mama Jasia z klasy 2, pani Agnieszka Śliwińska. Uczniowie poznali sposoby relaksacji, odprężenia organizmu.   
 
Mamie Jasia

: : czytaj dalej

„Cudownych Rodziców mam…”

IMG_20190529_101525
Dnia 29 maja 2019r. dzieci z grupy „0” zaprosiły swoich rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Kolejnym punktem spotkania było zadanie dla rodziców, musieli rozpoznać swoją pociechę po wypowiedzi, głosie. Dzieci wręczyły pamiątkowe upominki swoim rodzicom. Całość spotkania zakończył poczęstunek.

: : czytaj dalej

Strona 1 z 4312345...102030...Ostatnia »